niedziela, 10 lutego 2019

Zebrali ponad 11 litrów krwi

To już kolejna bardzo udana zbiórka krwi, jaką zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi „Strażak” przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieradzu.


W niedziele 10 lutego do siedziby OSP w Sieradzu zgłosiło się aż 34 osób, które chciały oddać ten bezcenny dla chorych lek, czyli swoją krew, niestety 9 osób z różnych powodów nie mogło oddać dziś krwi, ale jak zapowiedzieli, przyjdą już na kolejną zbiórkę i wówczas podzielą się swoją krwią, łączenie w niedziele zebrano 11,250 litra krwi. 
Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym produktem i dla tego jest tak potrzebna przy ratowaniu ludzkiego życia, krew jest potrzebna przy wielu operacjach dla osób starszych, ale i dla najmłodszych ciężko chorych dzieci. 
Podczas niedzielnej zbiórki prezes KHDK „Strażak” przy OSP Sieradz Ryszard Chrzanowski wręczył Pani Wiesławie Gławenda medal z okazji 60-lecja PCK. 
Kolejna zbiórka krwi organizowana przez KHDK „Strażaków” przy OSP Sieradz odbędzie się 14 kwietnia w siedzibie OSP Sieradz, przy ulicy Krakowskie Przedmieście 1.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz