poniedziałek, 25 marca 2019

Olimpijczycy u prezydenta Sieradza

Trzy medale zdobyli uczestnicy Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w marcu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, medalistów przyjął w poniedziałek prezydent Paweł Osiewała.

Sylwia Ubych i Łukasz Kwapiszewski rywalizowali w turnieju tenisa ziemnego i w swoich okazali się bardzo dobrzy Sylwia Ubych zdobyła brąz i srebro, zaś Łukasz Kwapiszewski wywalczył złoty medal. Oboje, uczestnicy trenują w klubie Spartakus, który działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Sieradzu. 
Obecnie w klubie trenuje 52 zawodników w różnych dyscyplinach sportowych, na igrzyska po jechali tenisiści, ale mamy również piłkarzy nożnych, mamy również koszykarzy, mamy lekkoatletów powiedział nam trener i wychowawca w SOSW Piotr Iszczak
Polscy zawodnicy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podczas olimpiady zdobyli 69 medali w tym 30 złotych, 21 srebrnych i 18 brązowych. 
Olimpijczycy od prezydenta Sieradza Pawła Osiewały, otrzymali upominki, ale również prezydent Osiewała otrzymał upominki od sieradzkich olimpijczyków. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz