poniedziałek, 18 marca 2019

Skrzypcowe Święto w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu


W sobotę 16 marca br. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu miało miejsce wielkie święto młodych skrzypków. Tego dnia odbyły się Regionalne Prezentacje Miniatur Skrzypcowych dla klas I – III.Do naszej szkoły przyjechało 53 wykonawców ze szkól całego regionu łódzkiego, ale też ze szkół z różnych miast Polski. Przyjechali uczniowie z Katowic, Mińska Mazowieckiego, Szczytna, Odolanowa, Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza. Skrzypcowe zmagania trwały od godziny 9, aż do wieczora. Wtedy właśnie odbyło się uroczyste zakończenie z wręczeniem dyplomów, bogatych upominków i pamiątkowych statuetek oraz wspaniałych nagród dla najlepszych wykonawców.
Gościem honorowym i przewodniczącą Jury, które składało się z nauczycieli była dr Karina Gidaszewska z Akademii Muzycznej w Łodzi. Pod przewodnictwem Pani dr Gidaszewskiej obrady przebiegały sprawnie i bardzo owocnie bowiem nagrodzono i wyróżniono znaczną część młodych wykonawców.
Wszyscy uczniowie, którzy przybyli na Prezentacje Miniatur Skrzypcowych mogą czuć się zwycięzcami. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany we wszystkich klasach. Jury postanowiło jednak uhonorować szczególnie wyróżniających się skrzypków.
Wśród nagrodzonych uczniów nie zabrakło przedstawicieli sieradzkiej szkoły. Uczennica I klasy, Wiktoria Walczak z klasy p. Jolanty Jaros zajęła III miejsce. W grupie uczniów klasy II wyróżnienia zostały przyznane Mai Bugajskiej i Michalinie Milak klasy p. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak oraz Małgorzacie Pawelec, Amelii Rybickiej i Agnieszce Roman klasy p. Jolanty Jaros.
Na zakończenie odbył się koncert Laureatów, który był muzyczną ucztą w wykonaniu młodych artystów. Owacjom nie było końca i wszyscy z wielką chęcią deklarowali powrót do Sieradza za rok. Źródło PSM I stopnia w Sieradzu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.