poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Groźny wypadek w sieradzkiej mleczarni: AKTUALIZACJA

W niedziele 7 kwietnia około godziny 23 sieradzka straż pożarna odebrała zgłoszenie o tym, iż na terenie mleczarni w Sieradzu zawaliły się regały w hali magazynowej.


Niestety sytuacja po dojeździe zastępów straży okazała się dużo poważniejsza, gdyż uszkodzona została część nowej hali magazynowej. 
Faktycznie doszło do przewrócenia się regałów, na których były magazynowane produkty, przewracające regały uszkodziły bardzo poważnie ścianę magazynu. 
Na szczęście nikt z pracowników mleczarni nie ucierpiał podczas tego zdarzenia. 
Nie wiadomo jak poważnie została uszkodzona hala magazynowa, czy będzie można ja dalej użytkować, będą to musieli ustalić odpowiednie służby budowlane. 
Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną tego groźnego zdarzenia, czy było to zmęczenie materiału, czy błąd konstrukcyjny, czy ewentualnie mógł przyczynić się do tego człowiek.


AKTUALIZACJA:

Jak udało nam się ustalić, wewnątrz hali wysokiego składowania zniszczone zostały praktycznie wszystkie regały, na których składowano około 2600 palet z gotowymi produktami mleczarskimi. 
Obecnie na miejscu przebywają strażacy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej i Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego w Łodzi, aby zweryfikować czy słupy konstrukcyjne hali, na które napierają uszkodzone regały, z produktami są zagrożone. 
O akcji ratowniczej opowiadał nam brygadier Jarosław Wasylik z Państwowej Straży Pożarnej, kliknij, aby posłuchać MP3.
  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz