niedziela, 28 kwietnia 2019

Sieradzkie Wrota Czasu 2019


W niedzielne popołudnie na sieradzkim wzgórzu zamkowym miało miejsce wydarzenie kulturalne określane mianem "Sieradzkie Wrota Czasu". Tegoroczna edycja stała niestety pod znakiem deszczu co miało duży wpływ na obecność mieszkańców miasta. Ale atrakcji nie zabrakło.

Ci którzy zdecydowali się jednak  w taką pogodę przyjść na wzgórze zamkowe mogli obejrzeć pokazy artyleryjskie, łucznictwa czy średniowiecznego tańca. Można było sprawdzić się w fachu kowalstwa, garncarstwa czy też kaligrafii. Zaprezentowana została scenka przedstawiająca ówczesny przebieg rozprawy sądowej "o kradzież mieszka". Duże zainteresowanie wzbudziły pokazy alchemiczne o temacie "Woda" oraz "Ogień". Zaprezentowane także zostały pokazy sokolnicze z udziałem ptaków drapieżnych. Jak na każdych Wrotach Czasu nie mogło zabraknąć również walk rycerskich. Imprezę zakończył fantastyczny pokaz ognia.


2 komentarze:

  1. Szkoda, że takie imprezy są tak słabo nagłośnione. Nie można by artykułów na sieradzkich portalach informacyjnych pisać tydzień wcześniej? Od razu frekwencja była by większa.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A to chyba organizator powinien reklamować imprezę a nie portale internetowe ? Nie była to impreza jakiegoś portalu tylko miasta więc miasto winno zadbać o reklamę imprezy

      Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.