wtorek, 23 kwietnia 2019

Zatrzymali kierowcę TIR-a z blisko 3 promilami

We wtorek 23 kwietnia sieradzcy Inspektorzy Transportu Drogowego zatrzymali kierowcę ciężarówki, który był pod znacznym wpływem alkoholu, do zdarzenia doszło w okolicach MOP Chojny.

Inspektorzy Transportu Drogowego podczas pełnionej służby na drodze ekspresowej S8 zostali powiadomieni przez kierowcę samochodu osobowego, iż w kierunku Wrocławia jedzenie samochód ciężarowy marki Renault i kierowca może być pod wpływem alkoholu. 
Udali się we wskazanym kierunku, faktycznie kierowca samochodu jechał całą szerokością jezdni. 
Po pewnym czasie udało się go wyprzedzić i zatrzymać do kontroli. O zdarzeniu opowiadał nam rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi Szymon Sidor, kliknij, aby wysłuchać MP3.
Na miejsce została wezwana policja, która przeprowadziła badanie 49-letniego kierowcy, w pierwszym badaniu alkomat wskazał 2,6 promila alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu zgierskiego. 
Jak powiedział nam rzecznik prasowy policji w Wieruszowie asp.sztab. Damian Pawlak, kierowca obecnie przebywa w policyjnej izbie zatrzymań do czasu wytrzeźwienia, a jego auto zostało schowanie przez policje. 
Zdjęcia do materiału Inspekcja Transportu Drogowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz