sobota, 18 maja 2019

Ekologiczny Sieradz


W dniu 18 maja na placu teatralnym odbyła sie 15 edycja  Festiwalu Recyklingu pod nazwą "Sieradz bierze oddech". Impreza trwała od godziny 9.00 i miała za zadanie edukować ekologicznie mieszkańców naszego miasta.


Ekologicznych sieradzan nie zabrakło. Już przed godziną 9.00 gromadzili się przed placem teatralnym by do punktu odbioru odpadów niebezpiecznych i problemowych zdać przyniesione zepsute  przedmioty elektryczne, elektroniczne czy też puszki lub baterie.  Za oddanie tych przedmiotów można było otrzymać:
– 1 szt. ekodukatu za:
- 3 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego małogabarytowego,
- 0,25 kg baterii,
- 0,5 kg puszek aluminiowych,- osoby za dostarczenie odpadów problemowych (bez względu na dostarczoną jednorazowo ilość) otrzymały w miejscu odbioru odpadów  gadżet ekologiczny i 1 szt. ekodukata.
Ekodukaty z kolei były wymieniane na kwiaty, byliny, krzewy, drzewka  lub ekologiczne gadżety. Nie zabrakło występów dzieci oraz zajęć i rozrywek dla dzieci takich jak nauka wykonywania sadzonek, przejazd po Sieradzu Melexem. Dużym zainteresowaniem cieszył się również bezpłatny punkt serwisowy rowerów oraz znakowania rowerów. Impreza trwała do godziny 16.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.