poniedziałek, 27 maja 2019

Wystawa Martyny Borowieckiej w CIK "

W Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu otwarto wystawę Martyny Borowieckiej, "Brzydkie obrazy.


Martyna Borowiecka, lat 19, urodzona 28 września 1999 r. Artystka zajmująca się wieloma dziedzinami sztuki, głównie malarstwem, rysunkiem oraz aranżacją wnętrz. W wyniku kilku osiągnięć plastycznych zdobytych w gimnazjum (2015), Martyna zdecydowała się do podjęcia kroków ku dalszej drodze artystycznej. W 2015 r. zaczęła edukację w Liceum Plastycznym im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli na specjalizacji ,,aranżacja przestrzeni". 
W pracowni rysunku i malarstwa mogła rozwijać swoją największą pasję. Od pierwszej klasy brała udział w różnych konkursach malarskich, takich jak ,,Autoportret" organizowany przez Instytut Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie jej praca została reprodukowana w katalogu pokonkursowym. W 2015 Martynie udało się także wygrać w wewnątrzszkolnym konkursie na pracę miesiąca. Rok szkolny 2016/2017 był dla niej czasem ćwiczenia i poprawiania swoich umiejętności. 
Brała udział w licznych wystawach oraz zajęciach dodatkowych. W 2017\18 roku doceniono jej umiejętności i wybrano ją do reprezentacji szkoły na ,,Makroregionalnym Przeglądzie Artystycznym'' w Katowicach. Martyna przedstawiała jury swoje malarstwo. Razem z innymi reprezentantkami LP w Zduńskiej Woli wywalczyła 5 miejsce dla szkoły. Po udanym występie na przeglądzie nagrodzoną ją kolejną szansą na reprezentację szkoły w plenerze malarskim w Jeżowie. Tam mogła czerpać nowe inspiracje oraz rozwijać się pod okiem nauczycieli ZSP w Tarnowie. Rok szkolny zakończył się kolejnym plenerem, tym razem w Zamościu, gdzie mogła wykorzystać umiejętności zdobyte w Jeżowie. 2018/19 także rozpoczął się wyjazdem. Wraz z koleżanką z klasy została wybrana jako jedna z najlepszych uczniów najstarszych klas szkół plastycznych i propozycją uczestniczenia w plenerze w Rychwale. 
Pod okiem profesorów z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pracowała 2 tygodnie, zarówno w technice malarskiej i rysunkowej. 
Jako absolwentka Liceum Plastycznego pragnie związać swoja przyszłość z architekturą wnętrz i kieruje się na uczelnię artystyczną. 
Podczas otwarcia wystawy w CIK, przybyli mogli obejrzeć pracę dyplomową młodej artystki. Prace Marty Borowieckiej można oglądać w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, przy ulicy Rynek 18, w godzinach pracy CIK.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz