sobota, 15 czerwca 2019

Wojskowy Kierowca Roku 2019

W Ustce zakończył się tegoroczny konkurs na najlepszego kierowcę Polskich Sił Zbrojnych, najlepszym kierowca okazał się starszy szeregowy Andrzej Kaczmarek z 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.


To już kolejne zawody na najlepszego kierowcę w Polskiej armii, co roku do tych zawodów przystępują reprezentacje wszystkich rodzajów sił zbrojnych. 
W składy zespołów wchodzą najlepsi żołnierze wyłonieni w kilku etapowych eliminacjach, w tym roku w szranki stanęło blisko 60 żołnierzy. 
Organizatorzy przygotowali dla zawodników bardzo wymagające konkurencje, między innymi cięcie bali piłą, udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku, jazdę honkerem z zamontowaną podstawka, na której była piłka tenisowa, czy slalom samochodem ciężarowo-terenowym Star 266, z zamontowanym zbiorkiem na wodę. W tych zawodach oceniane są drużyny, ale i osoby indywidualnie, i tak w klasyfikacji zespołowej Finał Konkursu „Wojskowy Kierowca Roku 2019”, najlepsi okazali się żołnierze reprezentujący Dowództwo Garnizony Warszawa w składzie:
- kpr. Damian Woźniak (15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia)
- st. szer. Andrzej Kaczmarek (15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia)
- plut. Kamil Figiński (15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia)
- st. kpr. Rafał Daniluk (10 Warszawski Pułk Samochodowy)
- plut. Krzysztof Mazurowski (10 Warszawski Pułk Samochodowy)
- rezerwowy — szer. Radosław Sałkiewicz (10 Warszawski Pułk Samochodowy)
- kierownik zespołu — st. kpr. Łukasz Traciak (Pułk Ochrony)

W klasyfikacji indywidualnej o tytuł „Wojskowego Kierowcy Roku 2019”, pierwsze i trzecie miejsce zajęli żołnierze z 15 SBWD i tak pierwsze miejsce zajął starszy szeregowy Andrzej Kaczmarek zaś trzecie miejsce trafiło w ręce plutonowego Kamila Figińskiego. O zawodach rozmawiał ze st. szer. Andrzejem Kaczmarkiem, kliknij, aby wysłuchać MP3. Foto 15 SBWD.2 komentarze: