czwartek, 1 sierpnia 2019

75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W czwartek 01.08 mieszkańcy naszego miasta oddali cześć Powstańcom Warszawskim. Uroczystość jak co roku obchodzona była przed pomnikiem poświęconym "Warszawie Miastu Niepokonanemu" przy ulicy Powstańców Warszawy.
Obchody rozpoczęły się tradycyjnie o  godzinie 17. Gdy zawyły syreny najpierw zapadła cisza a potem było słychać okrzyki młodych ludzi skandujących hasło " Cześć i chwała bohaterom". Później miały miejsce okolicznościowe przemówienia: prezydenta miasta Sieradza Pawła Osiewały kliknij, aby wysłuchać MP3, oraz w imieniu nieobecnej Pani Haliny Kolińskiej uczestniczki Powstania Warszawskiego głos zabrał Mirosław Antoni Owczarek kliknij, aby wysłuchać MP3. Następnie zostały złożone kwiaty pod pomnikiem poświęconym "Warszawie Miastu Niepokonanemu" przez zebrane delegacje i mieszkańców miasta Sieradza. Obchody uwieńczył krótki koncert kapeli "Pożarniki z OSP Woźniki".5 komentarzy:

 1. Smieszni Panowie w smiesznych krotkich spodenkach i szalikach, hanba dla pamieci Powstancow!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. małe dzieci też były w krótkich spodenkach i z mamą szły pod pomnik, to też śmieszne i hańba dla powstańców ??? Jaki strój jest odpowiedni twoim zdaniem ??? bo moim zdaniem liczy się pamięć.

   Usuń
 2. Powstańcy sami wypowiadali sie caly czas co mysla o takich Panach i w jaki sposób nadużywany jest symbol kotwicy.Dzieci to dzieci,a nie dorośli faceci jeszcze w szalikach W ,masakra

  OdpowiedzUsuń
 3. Żal patrzeć na miasto, którego władze pozwalają na haniebne popisy "kibiców" z zakazanymi racami. Żal patrzeć na "kibiców", którzy z powstańczymi hasłami na gębach sieją nienawiść do ludzi innej rasy, pochodzenia czy ideologii. "Kibiców", którzy z modlitwą na gębie są gotowi pobić za inny kolor skóry czy przynależność do innego klubu Nie o taką Polskę walczyli Powstańcy, nie takiej Polski chcieli. Wstyd, Sieradzu. Rodzi nam się drugi Białystok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać Prezydentowi który powoduje wypadek i ucieka to pasuje. Wstyd dla całego normalnego społeczeństwa

   Usuń