niedziela, 11 sierpnia 2019

Dwa wypadki z udziałem rowerzystów

W niedzielę 11 sierpnia około godziny 18 sieradzka policja odebrała zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na ulicy Aleja Grunwaldzka, do zdarzenia doszło na dobrze oznakowanym przejściu dla pieszych i ścieżce rowerowej.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący samochodem osobowym VW na oznakowanej ścieżce rowerowej potrącił dwie młode osoby jadące na jednym rowerze. 
Jednemu z poszkodowanych ratownicy medyczni udzieli pomocy na miejscu, drugiego 15-lataka przewieziono do pobliskiego szpitala. 
Chwile później do kolejnego potrącenia rowerzysty doszło na ulicy Broniewskiego, w tym przypadku kierujący samochodem zbiegł z miejsca wypadku, nie udzielając poszkodowanemu mężczyźnie pomocy. 
Również w tym przypadku ranny rowerzysta z urazem ręki został zabrany do szpitala. W obu wypadkach dokładne przyczyny ustalają policjami z sieradzkiej drogówki. 

 

2 komentarze:

 1. Przepisy dotyczące pierwszeństwa przejazdu dla rowerów na ścieżkach rowerowych są najgłupszym wymysłem osób ,które je stworzyły.Dziesiątki osób ginie na ścieżkach rowerowych z powodu potrąceń przez pojazdy.Sam rozmawiałem z policjantami z drogówki na ten temat i moje argumenty zostały przyjęte i potwierdzone o szkodliwości tego przepisu.Rowerzyści pojawiający się znikąd,albo z tyłu i pędzący po ścieżce rowerowej to zgroza ,sam nie zauważyłem rowerzysty w tym miejscu,który wtopił się drzewa i zarośla.Czekam na dalsze wypadki i może ktoś zareaguje na ten patologiczny przepis i niestety często skutkujący wypadkami.Teraz hejtujemy!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma co hejtowac, święte słowa.
  Drugą głupotą jest, że światła "najazdowe" nie widzą motocykli.

  Kto to w ogóle dopuścił do ruchu?
  Dla tych co nie do końca rozumieją małe wyjaśnienie. Jeżeli stoisz sam motocyklem na czerwonym to albo czekasz jak przyjedzie jakieś auto i stanie za tobą albo jedziesz na czerwonym bo się światło niestety nie zmieni.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.