piątek, 22 listopada 2019

Śmiertelne potrącenie pieszej


Policjanci z Komisariatu w Warcie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia 71-letniej kobiety. Do wypadku doszło w Warcie na ulicy Skarżyńskiego. Kierująca renault na przejściu dla pieszych potrąciła 71-latkę, która zmarła na miejscu na skutek odniesionych obrażeń.


21 listopada 2019 r. około godz. 18.30 na ul. Skarżyńskiego w Warcie doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła 71-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego.  
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 32-letnia kobieta kierująca samochodem renault clio potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 71-letnią kobietę. Przybyli na miejsce policjanci natychmiast rozpoczęli akcję ratunkowa, którą przejęła ekipa pogotowia ratunkowego. 
Niestety pomimo reanimacji kobieta zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Kierująca renault była trzeźwa. 
Postępowanie w sprawie wypadku, pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z Komisariatu w Warcie.
W związku z okresem jesiennym pogarszają się warunki na drodze. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o większą ostrożność i rozwagę. 
Kierując pojazdem niezmiernie ważne jest dostosowanie prędkości do własnych umiejętności i warunków drogowych. Bardzo ważne jest dbanie o widoczność. 
Szyby pokryte kroplami deszczu oraz zaparowane od wewnątrz znaczny ją pogarszają. Piesi i rowerzyści powinni pamiętać o odblaskach i odzieży z elementami odbijającymi światło. Zaopatrzmy w nie przede wszystkim nasze dzieci, które wieczorami korzystają z dróg. Pamiętajmy, że dobra widoczność to kwestia decydująca o bezpieczeństwie naszym i naszych bliskich. Źródło KPP Sieradz, foto poglądowe.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz