czwartek, 9 stycznia 2020

28 Finał WOŚP w Sieradzu - zapowiedz

Już w najbliższa niedzielę 12 stycznia w całym kraju ale i na świecie odbędzie się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, również w Sieradzu przygotowano atrakcje dla osób które chcą wesprzeć WOŚP. 


Ponad 107 tys. zł zebrały trzy sieradzkie sztaby podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czy podczas 28. Finału wynik ten uda się poprawić? Mamy nadzieję, że tak.
Wielki finał WOŚP już w najbliższą niedzielę 12 stycznia. W Sieradzu na rzecz Orkiestry "grać" będą ponownie trzy sztaby działające przy Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 9 oraz rozgłośni Nasze Radio. Ten ostatni tradycyjnie przez całą niedzielę będzie licytował przedmioty i gadżety na radiowej antenie. W sztabie w sieradzkiej "Jedynce" w tym roku pracować będzie 85 wolontariuszy. - Nasi wolontariusze oczywiście będą w niedzielę kwestować na ulicach miasta, ale dodatkowo organizujemy tradycyjne wydarzenie w szkole. W piątek będzie można wylicytować gadżety związane z WOŚP a także prace plastyczne i inne gadżety. W niedzielę na wolontariuszy w budynku szkoły przy ul. Rycerskiej będzie czekała gorąca herbata i zalewajka - mówi Anna Spętana, szefowa sztabu.
Dziesięć lat z Orkiestrą gra również sztab w SP nr 9, gdzie również chęć pomocy zgłosiło kilkudziesięciu uczniów szkoły. - Co roku udaje nam się zebrać 2-3 tys. zł więcej. Cieszymy się bardzo z tego i mamy nadzieję, że teraz również uda się ustanowić nasz nowy rekord. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to zacny cel. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak ten sprzęt, który dzięki nie jest dostarczany do szpitali, jest potrzebny. Dopiero przy styczności ze szpitalem widzimy  na jak wielu sprzętach widać charakterystyczne serduszka WOŚP - wyjaśnia Anna Nowakowska, szefowa sztabu w "Dziewiątce". Również i w szkole przy ul. Władysława Łokietka na wolontariuszy będzie czekał ciepły posiłek i herbata.
Jak Orkiestra to oczywiście Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu. Uczniowie, absolwenci i nauczyciele z tej placówki na rzecz WOŚP zagrają już czwarty raz. Tym razem koncert, w którym będzie można posłuchać muzyki rozrywkowej i filmowej odbędzie się w Teatrze Miejskim. Zaczynamy o godz. 14.00. - W przerwach między występami artystów będzie można wylicytować przedmioty przekazane przez Urząd Miasta Sieradza. Są to m.in. koszulki i plakaty z autografami gwiazd występujących na Sieradz Open Hair Festival czy album "Antoine", który nie jest dostępny w normalnej sprzedaży - wylicza Kacper Kwaśniak, z Młodzieżowej Rady Miejskiej, która od kilku lat także włącza się w pomoc przy finale Wielkiej Orkiestry. - W zeszłym roku w czasie dwugodzinnej licytacji uzbieraliśmy 5,5 tys. zł. Liczymy, że co najmniej uda się powtórzyć ten wynik - mówi Izabela Rudzka, z PSM I stopnia w Sieradzu.
Głośno będzie nie tylko w Teatrze Miejskim, ale także na Ośrodku Doskonalenia Technik Jazdy przy ul. Sikorskiego. Za pozytywne zamieszane w tej części Sieradza odpowiada m.in. Team 50. - Od 20 lat gramy z WOŚP. Tradycyjnie w styczniu, podczas finału Orkiestry zaczynamy cykl Konkursów Zręczności Kierowców w Sieradzu. 12 stycznia startujemy o godz. 11 (zapisy od 10.00) na ODTJ. Oprócz konkursu będzie także wystawa samochodów zabytkowych, unikatowych i przerobionych. Za tę część wydarzenia (start od godz. 12.00) odpowiada "98-200 Gang". W trakcie Moto-Orkiestry będzie można także przejechać się po torze z którymś z zawodników w fotelu pilota. Zapraszamy również tych, którzy chcą doszkolić swoje techniki jazdy. Podpowiemy, jak zachowywać się w obecnych warunkach atmosferycznych - mówi Cezary Krawczyk, z Team50. By skorzystać z atrakcji trzeba oczywiście najpierw zasilić puszki WOŚP. Motoryzacyjna część WOŚP nie byłaby możliwa gdyby nie pomoc Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu.

Zwieńczeniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie oczywiście światełko do nieba. - Od kilku lat Sieradz rezygnuje z pokazów fajerwerków. W tamtym roku w czasie światełka do nieba urządzony był pokaz laserowy. W tym będzie to pokaz teatru ognia Los Fuegos. Jest to bardzo utalentowana grupa, która zbiera liczne nagrody w kraju i na świecie - mówi Konrad Staniszewski z MRM.
Światełko do nieba odbędzie się tradycyjnie o godz. 20.00 na placu Wojewódzkim przed wejściem do Urzędu Miasta.  Źródło UM Sieradz.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz