wtorek, 28 stycznia 2020

Potrącił starszą kobietę na chodniku rowerzysta pod wpływem alkoholu AKTUALIZACJA

We wtorek 28 stycznia około godziny 16 do sieradzkich służb ratunkowych wpłynęło nietypowe zgłoszenie o potrąceniu starszej kobiety na chodniku przez rowerzystę.Do zdarzenia doszło na ulicy Jana Pawła II, w okolicach przedszkola, na miejsce przyjechał karetka pogotowia i policja. 
Niestety uderzenie przez rower starszej kobiety było na tyle duże, że piesza doznała złamania nogi i musiała być zabrana do sieradzkiego szpitala na szczegółowe badania i leczenie. 
Policja będzie ustalać czy rowerzysta mógł się poruszać w tym miejscu na rowerze i kto zawinił w tym zdarzeniu. 
Aktualizacja: Jak informuje rzecznik prasowy sieradzkiej policji, aspirant sztabowy Paweł Chojnowski, rowerzysta był pod wpływem alkoholu, badanie wskazało u niego 06 promila. 
Za zdjęcia dziękujemy Grupie Alarmowo. 

4 komentarze:

 1. https://sieradz.eu/trasy-rowerowe
  TRASA 1

  Osiedle Broniewskiego – ulica Jana Pawła II – plac Wojewódzki – ulica Ogrodowa
  (gdzie następuje włączenie się do ruchu ulicznego)

  Ścieżka ma połączyć osiedle mieszkaniowe “Broniewskiego” z centrum miasta. Na pierwszym odcinku jest ciągiem pieszo – rowerowym dwukierunkowym zlokalizowanym wzdłuż ulicy Jana Pawła II. Stanowi dojazd do dworca PKS. Przed Rondem skręca w kierunku Placu Wojewódzkiego, przy którym zlokalizowany jest Sąd Okręgowy, budynek Starostwa Powiatowego, budynek Urzędu Miasta oraz centrum handlowo – usługowe. Na wysokości Sądu przechodzi w wydzieloną na chodniku ścieżkę rowerową dwukierunkową o szerokości 3,0 m. Dalej ścieżka przecina ulicę Piłsudskiego
  i prowadzi do ulicy Ogrodowej, gdzie jest jej koniec.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety po tej stronie ulicy nie ma ścieżki rowerowej, a co robi prezydent Osiewała w tej sprawie, kolejne rowery miejskie, a ludzie chyba te rowery maja nosić na plecach. Może patrole straży miejskiej i policji zaczną egzekwować prawo również od rowerzystów którzy lamią prawo jeżdżąc po chodnikach.

  OdpowiedzUsuń
 3. a słyszeliście co się stało w biskupicach w mojej wsie gościu był na 18 u kogoś i pokłócił się z dziewczyną i jeszcze brał dragi i jak go wywalili to niszczył znaki a potem szedł se środkiem ulicy

  OdpowiedzUsuń
 4. A gdzie maja jwzdzic ci rowezysci

  OdpowiedzUsuń