środa, 15 stycznia 2020

Powstanie blok z mieszkaniami komunalnymi

Podczas konforemni prasowej w sieradzkim magistracie prezydent Sieradza Paweł Osiewała, poinformował dziennikarzy o fakcie, iż miasto Sieradz zamierza wybudować mieszkania komunalne w programie „Mieszkanie plus”.
W pierwszej kolejności ma powstać jeden blok w okolicach ulicy Sikorskiego nieopodal nowej drogi, która pod koniec 2019 roku została oddana do użytkowania. Łącznie mają być wybudowane trzy bloki, w których będzie około 150 nowych mieszkań. 
Planuje się, że z tego programu w pierwszej kolejności będą mogły skorzystać rodziny, które nie mogą otrzymać mieszkania komunalnego, a ich dochody są zbyt niskie, aby wynająć czy kupić mieszkanie na rynku komercyjnym. 
Ponadto rząd przewiduje, że lokale będą mogły otrzymać osoby, które nie mają zdolności, aby ubiegać się o kredyt hipoteczny w banku. Program przewiduje dopłaty do czynszu, celem poprawienia dostępności mieszkań dla osób o dochodach uniemożliwiających samodzielne zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych. 
Dopłata planowana jest w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania, a jej wysokość będzie zależeć od kryterium dochodowego w rodzinie. Prezydent Paweł Osiewała, zachęca mieszkańców do wypełnienia ankiety, która pomoże z realizacji programu Mieszkanie plus, tu pobierzesz ankietę, ankiety należy dostarczyć do Urzędu Miasta do 9 lutego 2020 r. 
Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania z konferencji dotyczącej programu „Mieszkanie plus”, kliknij, aby wysłuchać MP3.


 

1 komentarz: