sobota, 21 marca 2020

Chorych na SARS-CoV-2 coraz więcej: aktualizacja z godziny 20:43


Według komunikatu służb prasowych Wojewody Łódzkiego liczba chorych na koronawiruca wzrosła do 91 osób, rośnie również liczba osób objętych kwarantanną.
Niestety, mimo iż mieszkańcy naszego województwa starają się przestrzegać zaleceń służb, liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 (koronawirus) rośnie, według komunikatu, jaki otrzymaliśmy dziś, 21 marca o godzinie 11:04 w naszym województwie było zakażonych 57 osób, zaś z podejrzanych zarżeniem było hospitalizowanych 14 osób.
Według komunikatu z godziny 18:11 liczba chorych wzrosła o 19 osób i wynosi obecnie 76, są to osoby w wieku od 2 do 81 lat, liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusem 34, liczba osób obitych kwarantanną 4185, zaś liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym 3045. 
Z informacji, jakie dotarły do naszej redakcji, w powiecie sieradzkim nie ma jeszcze osób zakażonych SARS-CoV-2 (koronawirus).

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to - 91, w tym:

- 51 osób w powiecie łódzkim
- 3 osoba w powiecie tomaszowskim
- 10 osób w powiecie zgierskim
- 1 osoba w powiecie pabianickim
- 1 osoba w powiecie poddębickim
- 3 osoby w powiecie bełchatowskim
- 4 osoby w powiecie opoczyńskim
- 1 osoba w powiecie radomszczańskim
- 1 osoba w powiecie rawskim
- 7 osób w powiecie łowickim
- 1 osoby w powiecie brzezińskim
- 8 osób w powiecie piotrkowskim

O sytuacji w województwie łódzkim mówi Dagmara Zalewska rzecznik prasowy Wojewody Łódzkiego, kliknij, aby wysłuchać MP3. 
Na godzinę 20:49 liczba chorych u których potwierdzono badaniami koronowirusa, liczba zakażonych 91, liczba hospitalizowanych z podejrzeniem 34, liczba osób objętych kwarantanną 4185, liczba objętych nadzorem epidemiologicznym 3045.  

2 komentarze:

  1. Dziwne że w statystykach w powiecie sieradzkim nie ma mężczyzny 54 latka który uciekł ze zgierskiego szpitala bo to podobno pacjent przywieziony z sieradzkiego szpitala 🙃

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie był to mieszkaniec naszego powiatu tylko innego, dla tego w Sieradzkim nie na jeszcze zakażonych

      Usuń