czwartek, 4 czerwca 2020

Koronawirus Covid – 19 potwierdzony w sieradzkim szpitalu


W Szpitalu Wojewódzkim imieniem Kardynała Stefana Wyszyńskiego na oddziale nefrologii i chorób wewnętrznych sieradzkiego szpitala u dwóch pacjentów przebywających na oddziale potwierdzono dodatnie wyniki w kierunku Koronawirus Covid – 19.


Jak udało nam się ustalić, na oddziale było 35 pięciu pacjentów plus personel medyczny, łącznie na oddziale mogło być około 50 osób. 
Nie wiadomo ilu pacjentów i pracowników szpitala, mogło mieć kontakt z zakażonymi pacjentami, ustalają to służby szpitala i służby sanitarne, które przeprowadzają dochodzenie epidemiologiczne. 
Jak udało nam się ustalić dziś (czwartek) o 12 od osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi, pobrano materiał do badań w kierunku Koronawirusa Covid – 19 i osoby zostały wysłane na kwarantannę.

AKTUALIZACJA:


Jak udało nam się ustalić, służby sanitarne stwierdziły nowe ognisko zakażenie na oddziale nefrologicznym, i chorób wewnętrznych. Dziś (piątek) potwierdzono koleje zakażenia u pacjentów i personelu. Na tę chwilę zakażenie stwierdzono u 13 pacjentów i 4 osób personelu medycznego. Osoby z pozytywnym wynikiem na Koronawirus Covid – 19 przewożone są do szpitala jednoimiennego w Zgierzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz