niedziela, 20 września 2020

24-latek wpadł z amfetaminą w ręce policji

 Policjanci z Wydziału Kryminalnego sieradzkiej komendy zatrzymali 24-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli, którzy posiadał łącznie ponad 450 gramów amfetaminy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Dzięki działaniom sieradzkich kryminalnych na czarny rynek nie trafi ponad 450 gramów środków odurzających. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, mając dobre rozpoznanie środowiska przestępczego wytypowali mężczyznę mogącego zajmować się nielegalnym „biznesem" narkotykowym. 

Policjanci ustalili, że 16 września 2020 r. mężczyzna będzie przebywał na terenie Sieradza. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. 

W godzinach popołudniowych na jednym z parkingów w Sieradzu kryminalni zauważyli typowanego wcześniej mężczyznę. Jego zachowanie było podejrzane. Wyraźnie widać było, że był zdenerwowany. 

Policjanci podjęli  interwencję. Jak się okazało, niepokój 24-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli prawdopodobnie wynikał z posiadania narkotyków. 

Policjanci znaleźli bowiem w jego odzieży torebkę foliową z amfetaminą. 24-latek w rozmowie z policjantami twierdził, że nielegalne środki znalazł w koszu. Został zatrzymany, przewieziony do sieradzkiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. 

Pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu śledczy wykonali dalsze czynności. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna posiadał przy sobie prawie 400 gramów amfetaminy. W mieszkaniu 24-latka funkcjonariusze ujawnili ukryte w szafie ponad 50 gramów amfetaminy. 

17 września  zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. 

Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już w przeszłości notowany za konflikty z prawem. 

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, Sąd Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Źródło KPP Sieradz
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz