wtorek, 15 września 2020

Autokarem pod wpływem alkoholu


We wtorek 15 września policjanci z sieradzkiej drogówki mieli zleconą kontrole dwóch autokarów w Charłupi Małej, które miały jechać do Torunia z dzieci na wycieczkę.
O taką kontrolę poprosił w poniedziałek jeden z rodziców sieradzką policje.
Policjanci faktycznie zjawili się na miejscu zbiórki i rozpoczęli kontrolę trzeźwości obu kierowców, niestety 31-letni kierowca, który wykonywał zlecenie od właściciela firmy „Lech” z Bełchatowa, był pod wpływem alkoholu, badanie wskazało 0,67 promila alkoholu w organizmie kierowcy. 
O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dyrektorkę szkoły w Charłupi Malej Wandę Bartosińską, „wycieczka była organizowana przez biuro turystyczne „Bonus” z Sieradza, i państwo, właściciele czy nie wiem, czy pracownicy tego biura zapewnili, że autokary będą przebadane przez policje….., kliknij, aby wysłuchać całego nagrania MP3.
Właściciel firmy z Bełchatowa odmówił komentarza w tej sprawie, tłumacząc się tym, że jest na wczasach poza granicami kraju. 
Jak poinformowała nas Agnieszka Kulawiecka, z sieradzkiej policji w ostatnim okresie nie było takiej sytuacji aby kierowca, który miał jechać na wycieczkę autokarem, był pod wpływem alkoholu. 
31-letniemu mieszkańcowi powiatu Bełchatowskiego policja zatrzymała prawo jazdy. Obecnie policja prowadzi postępowanie pod nadzorem prokuratury, a kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. 
Jak powiedział nam rodzic, który zgłosił wycieczkę policji i poprosił o kontrole, był zdziwiony, że ani szkoła, ani organizator nie zgłosili tej wycieczki na policje i nie prosili o kontrolę stanu kierowców i autokarów.

4 komentarze:

 1. No widać organizator czyli Bonus jak i firma z Bełchatowa, maja wszystko głęboko w DUPIE, kasa wzięta a reszta nie ich problem. Nikomu nie polecać tych firm, za coś takiego powinny zniknąć z rynku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Firma organizująca dała totalnie ciała, wstyd że taka firma jest w Sieradzu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wstyd i hańba dla organizatorów tj. SZKOŁA W Charłupi nie sprawdzając stanu pojazdu i kierowcy o ile można nazwać go kierowca. Narazili życie naszych dzieci. Dobrze że niedługo moje dziecko zostanie przepisane do innej.

  OdpowiedzUsuń
 4. A mówili że PKS Sieradz taki zły a tu proszę jaki Bonus nam się trafił.

  OdpowiedzUsuń