środa, 23 września 2020

Wypadek na S8 sprawca miał 2,3 promila

 Nietrzeźwy kierowca toyoty spowodował wypadek na drodze ekspresowej S-8. 61 – letni łodzianin mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie wjechał w bariery energochłonne. 62- letni pasażer z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek!


Sieradzcy policjanci  pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 22 września 2020 roku około godz. 19.00 na drodze ekspresowej S-8 w kierunku na Warszawę. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierowca toyoty carina prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne.  

Na miejsce skierowani zostali policjanci oraz ekipa pogotowia ratunkowego. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 62 –letni pasażer. Skierowani na miejsce policjanci sieradzkiej drogówki zbadali trzeźwość  kierującego toyotą. Okazało się, że 61 –letni mieszkaniec Łodzi miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. 

Oświadczył policjantom, że kierując samochodem był trzeźwy, a alkohol spożył dopiero po uderzeniu w bariery. 

Z relacji świadków wynikało, że kierujący toyotą parę minut przed zdarzeniem jechał tzw. „wężykiem” zjeżdżając z prawego na lewy pas . 

61 – latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy. Policjanci z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny i zebrali ślady związane z wypadkiem. 

Przez około 2 godziny droga była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali i kierowali na objazdy. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi do 4,5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża koncentrację, opóźnia reakcję, powoduje zaburzenia równowagi i widzenia. 

Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. 

Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!

Źródło KPP Sieradz
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz