piątek, 27 listopada 2020

Najpierw wspólnie pili potem okradli znajomego

 Policjanci wydziału kryminalnego sieradzkiej komendy ustalili i zatrzymali 38–letnia kobietę oraz jej 30–letniego „wspólnika”, którzy zaatakowali swojego znajomego. Wcześniej wszyscy spożywali alkohol. Sprawcy pobili 68–latka i ukradli mu pieniądze oraz zegarek. Usłyszeli zarzut rozboju, który ze względu na okoliczności czynu zakwalifikowany jest jako przypadek mniejszej wagi. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


Sieradzcy kryminalni monitorując środowisko przestępcze ustalili, że na początku listopada 2020 roku podczas libacji alkoholowej w jednym z sieradzkich mieszkań doszło do rozboju na 68–letnim mężczyźnie. 

Policjanci pracujący nad sprawą potwierdzili, że pokrzywdzony faktycznie odwiedził swoich znajomych. Wspólnie z 38–letnią kobietą oraz jej 30–letnim partnerem spożywał alkohol. 

W pewnym momencie „para” zaatakowała go. Kopali i uderzali po całym ciele. Następnie skradli mu zegarek oraz pieniądze. Pobitemu mężczyźnie udało się opuścić mieszkanie. Doznał on niegroźnych obrażeń ciała. 

23 listopada kryminalni zatrzymali „przestępczy” duet, w zajmowanym wspólnie mieszkaniu w Sieradzu. Byli oni pod wyraźnym działaniem alkoholu. Po przewiezieniu do komendy policjanci zbadali ich stan trzeźwości. Okazało się, że kobieta miała 2,3, a jej parter 2,6 promila alkoholu w organizmie. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie. 

Po wytrzeźwieniu usłyszeli prokuratorski zarzut rozboju. W czasie przesłuchania podejrzana  przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła wyjaśnienia. 

Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór. Obydwoje byli wcześniej notowani przez policję.

Źródło KPP Sieradz. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz