niedziela, 22 listopada 2020

Policjanci wynieśli człowieka z płonącego domu - aktualizacja film

 W nocy z soboty na niedzielę (21 na 22 listopada) służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o pożarze domu na ulicy Topolowej w Sieradzu, na miejsce została wysłana straż pożarna i policja.

Dużym bohaterstwem wykazało się dwóch policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego sieradzkiej policji, podczas nocnej służby na terenie Sieradza. 

Około godziny 2:20 otrzymali zgłoszenie od oficera dyżurnego sieradzkiej policji, aby udali się na ulice Topolową, gdzie płonie dom mieszkalny. 

Po dojeździe na miejsce starszy sierżant Andrzej Bil i starszy sierżant Piotr Stefanek  bez chwili zastanowienia weszli do płonącego budynku, aby z niego chwile później wyprowadzić na zewnątrz  budynku wyprowadzić właściciela budynku. O zdarzeniu opowiadała nam starsza aspirant Agnieszka Kulawiecka rzecznik prasowa KPP Sieradz, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Tuż po wyprowadzeniu mężczyzny na zewnątrz dach płonącego budynku zawalił się. Niestety, mimo iż straż była na miejscu kilka minut po zgłoszeniu pożaru budynek spłonął doszczętnie. 

Strażacy ustalili, iż przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. 

W akcji ratowniczej udział brali policjanci z KPP w Sieradzu PSP i OSP. 

Za zdjęcia dziękujemy PSP Sieradz i Grupie Alarmowo.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz