środa, 16 grudnia 2020

Złoczewscy policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali pieniądze

 Złoczewscy policjanci dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego w ciągu kilku dni wytypowali i zatrzymali sprawcę włamania do domu . Włamywacz to 30–letni mieszkaniec powiatu pabianickiego. Wybił on szybę w oknie budynku, skąd ukradł pieniądze oraz piłę spalinową. Pokrzywdzony wycenił straty na prawie 20 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionej gotówki. Za włamanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


8 grudnia 2020 roku policjanci z komisariatu w Złoczewie przyjęli zgłoszenie o włamaniu do domu w gminie Brzeźnio. 

Sprawca poprzez wybitą szybę w oknie  dostał się do budynku. Jego łupem padły pieniądze oraz piła spalinowa. Poniesione straty pokrzywdzony wycenił na kwotę prawie 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusze z udziałem policyjnego technika wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. 

Na podstawie analizy zgromadzonych w sprawie materiałów i dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, funkcjonariusze złoczewskiego komisariatu szybko wytypowali osobę, która mogła dokonać tego przestępstwa. Kilka dni później sprawca był już w rękach stróżów prawa. 

Włamywacz to 30–letni mieszkaniec powiatu pabianickiego, który został zatrzymany w miejscu zamieszkania. W czasie przeszukania w pomieszczeniach gospodarczych na terenie posesji policjanci znaleźli skradzione przez niego kilka tysięcy złotych. 

30-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem,  a w czasie przesłuchania przyznał się do dokonania zarzucanego czynu. 

Podejrzany w przeszłości był notowany przez policję za podobne przestępstwa. Za włamanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz