piątek, 29 stycznia 2021

Strajk kobiet - protest w Sieradzu

W piątek 29 stycznia w całym kraju odbyły się protesty kobiet związane z opublikowaniem wyroku przez Trybunał Konstytucyjny dotyczącego aborcji, również w Sieradzu odbył się protest.

Blisko 100 osób przyszło w piątek wieczorem na sieradzki Rynek pod biuro posłów PiS, aby wziąć udział w proteście związanym z zaostrzeniem prawa aborcyjnego. „Pamiętajcie, z jakiego powodu tutaj jesteśmy, PiS swoimi rękoma i rękami Trybunału tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, Trybunału Juli Przyłębskiej, PiS nazywajmy ich po imieniu faszyści, zakazali całkowicie aborcji w Polsce”, powiedziała Pani Ania jedna z uczestniczek protesty, kliknij, aby wysłuchać MP3, część pierwsza, kliknij, aby wysłuchać MP3, część druga.

 Podczas protestu, Pan Przemek odniósł się do tego, co robią władze Sieradza, odnoście smogu na terenie Sieradza, „tak się składa, że w naszym Sieradzu, może o tym nie wiecie, ale co roku kilkadziesiąt ciąż jest poronionych z powodu smogu, i na to prawica, pan Osiewała, PiS nie ma rozwiązania”, kliknij, aby wysłuchać Mp3.

Młodzież, która przyszła na protest, odniosła się do kościoła i do pedofilii w kościele, ale i również do tego, czy ma zaufania do rządu i służby zdrowia, kliknij, aby wysłuchać mp3, kliknij, aby wysłuchać MP3, część druga.


2 komentarze:

  1. Chce mieć prawo decydowania o sobie, nie narzucam innym swoich poglądów (kto czuje się na siłach i chce urodzić upośledzone dziecko-ma do tego prawo). Państwo polskie nie pomaga w wychowaniu dzieci niepełnosprawnych i ciężko upośledzonych, cały ciężar zrzuca na rodziców. Dla "prawicy" ważne jest aby się dziecko urodziło, a jaką będzie miała jakość życia dziecko i jego matka dla Pis-u nie ma znaczenia. Kobiety walczmy o swoje prawa

    OdpowiedzUsuń