wtorek, 19 stycznia 2021

Wpadł przez brak maseczki - trafi za kratki

Sieradzcy policjanci podczas rutynowej kontroli przestrzegania obostrzeń w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Sieradza zatrzymali poszukiwanego 22-letniego mężczyznę. 

Zwrócił na siebie uwagę mundurowych, ponieważ nie miał zakrytych ust i nosa. Mieszkaniec powiatu tureckiego został zatrzymany i najbliższe kilkanaście miesięcy spędzi za kratkami. 

Został również ukarany mandatem karnym za brak maseczki.


Od początku wprowadzenia stanu epidemii sieradzcy policjanci systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń  i obowiązków związanych ze jej zwalczaniem. 

Mundurowi przypominają o zasadach bezpieczeństwa, wzajemnej odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. Szczególną uwagę zwracają na stosowanie środków ochrony, które mogą uchronić nas wszystkich przed zarażeniem i ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. 

Policjanci patrolują ulice miasta oraz pojawiają się w różnego typu placówkach handlowych, targowiskach, parkach.  Niestety, pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy. 

W miniona sobotę – 16 stycznia 2021 roku przed godziną 22.00 podczas rutynowej kontroli przestrzegania obostrzeń w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Sieradza policjanci ogniwa patrolowego ujawnili młodego mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. 

Podczas legitymowania i sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że 22-latek jest poszukiwany do odbycia kary więzienia. Był on również poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu.  

Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu tureckiego, a ostatnio przebywał na terenie Sieradza. Został on zatrzymany i osadzony w  policyjnym areszcie. Następne kilkanaście miesięcy spędzi w Zakładzie Karnym, gdzie odbywać będzie zasądzoną karę pozbawienia wolności. 

Za brak  maseczki 22– latek został ukarany mandatem karnym. Źródło KPP Sieradz.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.