czwartek, 8 kwietnia 2021

Złodziej na gościnnych występach !!!

23–letni mieszkaniec Gryfina ukradł markowe perfumy w sieradzkiej drogerii. Jego łupem padły kosmetyki o łącznej wartości ponad 1500 złotych. Został zatrzymany dzięki czujności pracownika ochrony. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.


6 kwietnia 2021 roku dyżurny sieradzkiej policji  otrzymał zgłoszenie, że w jednej z drogerii na terenie miasta został ujęty mężczyzna, którzy prawdopodobnie ma związek z wcześniejszymi kradzieżami markowych perfum. 

Kiedy wszedł do sklepu, pracownik ochrony rozpoznał, że jest sprawca kradzieży, nagrany przez sklepowy monitoring. 

W połowie marca kamery dwukrotnie zarejestrowały, jak mężczyzna podszedł do regału z perfumami, skąd wziął kilka flakonów. Następnie przekraczał linię kas, nie płacąc za towar. 

Jego łupem za każdym razem padały markowe perfumy, a łączna wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 1500 złotych. Gdy mężczyzna kolejny raz pojawił się  w sklepie, ochroniarz natychmiast zainterweniował i o całej sytuacji powiadomił policję. 

Na miejscu szybko pojawili się mundurowi, którzy przejęli dalsze czynności. Policjanci ustalili, że sprawca to 23-letni mieszkaniec Gryfina, od pewnego czasu zamieszkujący w Sieradzu.  

Mężczyzna został przewieziony do komendy i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał on  zarzuty kradzieży. 

W czasie przesłuchania przyznał  się do zarzucanych czynów. Nie potrafił wyjaśnić motywów kradzieży. 

Twierdził, że był wtedy pod wpływem alkoholu, a skradzione perfumy rozdał  przypadkowym osobom. 

Za kradzież  grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz