niedziela, 9 maja 2021

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – Sieradz 08 – 15.05.2021 #znajdzieszmniewbibliotece

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na cykl wydarzeń Tygodnia Bibliotek pod hasłem #znajdzieszmniewbibliotece.


Wymogi sanitarne i dbałość o wspólne bezpieczeństwo nie pozwalają nam spotkać się w szerokim gronie, ale chcielibyśmy zaprosić do naszej biblioteki jak najwięcej gościna Tydzień Bibliotek. Stąd pomysł, by dużą część działań przenieść do Internetu.

Przez cały tydzień nasi goście będą poznawali zakamarki biblioteki, nasze skarby i wspomnieniaa także uczestniczyli w ciekawych wydarzeniach. Będziecie mieli okazję spotkać się z inspirującymi gośćmi oraz wziąć udział w interesujących konkursach. Ten najważniejszy odbędzie się w sobotę 15.05.2021.

Co dla Was przygotowaliśmy? Podążamy za hasłem #znajdzieszmniewbibliotece. Znajdziecie tu książki, czasopisma i ludzi, którzy są ich pasjonatami. Razem z nimi wejdziemy między półki i porozmawiamy o tym, czego warto szukać w PBP w Sieradzu.

Zajrzymy do czytelni, która oprócz interesujących czasopism bieżących skrywa w sobie również niezwykłą historię regionu zapisaną na pożółkłych kartkach. Będziemy je wertować razem z dziennikarzami, którzy tworzyli i tworzą lokalną prasę. Razem z nami poszukają swoich pierwszych artykułów. Odkryjemy co to deżetesy i o czym pisano w prasie 20 lat, 30 lat temu.

W naszej bibliotece szczególną wagę przykładamy do lokalnych twórców. W Tygodniu Bibliotek przedstawimy Wam tych spośród mieszkańców powiatu sieradzkiego, którzy sięgnęli po pióro. Poprowadzimy Was przez pozycje książkowe ich autorstwa i pokażemy miejsca, które opisują.

Podążymy śladami książki opisującej dramatyczne wydarzenia z przełomu lat 1939-1940, do których doszło w Warcie. Okrucieństwo tamtego czasu opisała Izabela Bucka, która będzie naszym gościem.

Mamy też ciekawe propozycje dla dzieci. Za naszym pośrednictwem będą mogły poznać „Bystrzaki z sąsiedztwa”,  czyli bohaterów książki.

I aż 3 konkursy! Dołączcie do nas! W Tygodniu Bibliotek i na co dzień. Zapraszamy na naszego facebook’a i na youtube, bo to tam rozegrają się najważniejsze wydarzenia.

Szczegółowe informacje na stronie www.pbp.sieradz.pl

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz