wtorek, 11 maja 2021

Pijanej kierującej z pomocą, także na „podwójnym gazie”, przyjechał jej znajomy

Nietrzeźwa 26-latka wjechała audi w latarnię na przyblokowym parkingu. Na pomoc przyjechał seatem jej 34-letni kolega, który również był pod wpływem alkoholu. Oboje kierujący poniosą konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.


10 maja 2021 roku, po północy, dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu  latarni na parkingu osiedlowym w centrum Sieradza. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierująca audi kobieta, która prawdopodobnie znajdowała się pod wpływem alkoholu, wjechała  w latarnię. 

Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy za kierownicą uszkodzonego audi zastali ...mężczyznę. Kiedy ustalili okoliczności zdarzenia okazało się, 26 – letnia mieszkanka Sieradza wspólnie ze swoją znajomą jechała audi drogą osiedlową. W pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem, przejechała przez pas zieleni i uderzyła w latarnię. 

Z uwagi na uszkodzenia samochodu, nie była w stanie nim wyjechać. Zadzwoniła po swojego znajomego, aby ten pomógł jej usunąć pojazd. 34-letni sieradzanin, wsiadł za kierownicę seata i przyjechał na miejsce, aby pomóc koleżance. Kiedy siedział już za kierownicą audi dotarli tam wezwani policjanci. 

Mundurowi  zbadali  stan trzeźwości obu osób. Okazało się, że zarówno 26-latka, jak i jej znajomy byli „na podwójnym gazie”. 34-latek miał w organizmie 0,4 promila alkoholu. Natomiast z uwagi na ilość spożytego alkoholu i stan upojenia, nie można było zbadać 26-letniej kierującej audi. Pobrano od niej krew do badań. Kobieta wyjaśniła, że świętowała swój przyjazd z zagranicy.  Kierujący poniosą konsekwencje swojego niepodpowiedzianego zachowania.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Obligatoryjnie zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne  na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Natomiast za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu grozi grzywna kara aresztu lub grzywna do 5 tysięcy złotych. Orzekany jest również zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą! Źródło KPP Sieradz

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz