wtorek, 4 maja 2021

Poszukiwani trafili za kratki. Jeden wpadł przez brak maseczki, drugi nieprawidłowo holował pojazd

Dwaj poszukiwani, który ukrywali się przed organami ścigania, dzięki skutecznym interwencjom policjantów, są już za kratkami. 51–latek wpadł w ręce mundurowych, kiedy niezgodnie z przepisami holował samochód. Natomiast drugi z poszukiwanych - 58-letni mieszkaniec gminy Warta został zatrzymany przez brak maseczki. Obydwaj trafili do Zakładu Karnego, gdzie odbywać będą zasądzoną karę pozbawienia wolności.


30 kwietnia 2021 roku policjanci sieradzkiej drogówki patrolując teren gminy Warta, w miejscowości Rossoszyca, zwrócili uwagę na bmw, którego kierowca  niezgodnie z przepisami holuje dostawczego mercedesa.  Zatrzymali go do kontroli i sprawdzili dane mężczyzny siedzącego za kierownicą bmw.  Okazało się, że 51-latek bez stałego miejsca zamieszkania, jest poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto objęty był on dożywotnim zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów. Jak ustalono, obydwa samochody były własnością 34–letniego mieszkańca Warty, który kierował holowanym mercedesem. Poprosił on swojego znajomego, aby pomógł mu w przetransportowaniu busa do zakładu mechanicznego.

Kolejna interwencja, której efektem było zatrzymanie poszukiwanego, miała miejsce 2 maja 2021 roku w miejscowości Kamionacz. Podczas patrolowania podległego terenu, policjantki z komisariatu w Warcie zainterweniowały wobec idącego poboczem mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania nosa i ust. W czasie jego legitymowania, próbował ukryć przed funkcjonariuszkami swoją prawdziwą tożsamość. Policjantki od razu zorientowały się, że mężczyzna próbuje je oszukać.  Widząc jednak, że fortel się nie uda, mężczyzna podał swoje prawdziwe dane. Był to 58–letni mieszkaniec gminy Warta. Okazało się również, dlaczego chciał oszukać policjantki. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności. Za złamanie obowiązujących obostrzeń oraz podanie fałszywych danych 58–latek został ukarany mandatami karnymi.

Obydwaj mężczyźni, którzy ukrywali się przed organami ścigani, chcąc uniknąć kary więzienia, dzięki działaniom policjantów,  trafili do zakładu karnego.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz