sobota, 26 czerwca 2021

Przysięga żołnierska w 15 SBWD

W sobotę 26 czerwca 66 żołnierzy służby przygotowawczej złożyło Przysięgę Żołnierską w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia.


Po okresie przygotowawczym 66 żołnierzy z 15 SBWD w sobotę 26 czerwca w obecności dowódcy jednostki wojskowej płk Wojciecha Daniłowskjiego zaproszonych gości, ale przede wszystkim swoich rodzin wypowiedzieli słowa roty przysięgi żołnierskiej, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Dowódca jednostki wyróżnił czterech żołnierzy tym iż swoją przysięgę składali na Sztandar 15 SBWD, byli to szer. elew. Bartłomiej Kowalczyk, szer. elew. Tomasz Błaszczyk, szer. elew. Paulina Mikołajczyk i szer. elew. Dominik Rosiak.   

Po odegraniu Hymnu Państwowego głos zabrał dowódca jednostki płk Wojciech Daniłowski, przysięga wojskowa to akt o szczególnym doniosłym charakterze, jest duchowym źródłem moralnej siły, przynależności obywatelskiej i patriotyzmu kliknij, aby wysłuchać MP3.

Podziękowania w imieniu żołnierzy składających przysięgę wygłosił szer. elew. Kamil Sobczyk, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości. 

3 komentarze:

 1. Widać prezydent Osiewała i jego zastępca z PiS mają przysięgę żołnierzy w dupę..., Nie chciało się nierobom w dzień wolny ruszyć czterech liter, wstyd

  OdpowiedzUsuń
 2. Do woja idą tylko nierozgarnięci marzyciele którzy wierzą w patriotyczny bełkot albo ci którzy lubią nadstawiać tyłek za pajaców z wiejskiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam jesteś nierozgarnięty debil, pajacu

   Usuń