piątek, 23 lipca 2021

Letni Ogród Poetów w wydaniu kobiecym za nami

Poezja wśród zieleni, choć w środku miasta, przyciąga coraz to nowych słuchaczy. Kolejne spotkanie z poetami współczesnymi, na które zaprosili Grupa Poetycka DESANT, Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu odbyło się w środę 21 lipca. W Letnim Ogrodzie Poetów słuchaliśmy Jolanty Stelmasiak i Moniki Milczarek. 


Obie poetki związane są z Ziemią Sieradzką – Monika Milczarek to sieradzanka, Jolanta Stelmasiak mieszka w Grzybowie kolo Szadku. Obie wydały po cztery tomiki poetyckie i z nich czytały wiersze. Publiczność, której przybywa z każdym kolejnym wydarzeniem w Letnim Ogrodzie Poetów, mogła dzięki temu prześledzić rozwój twórczy poetek. Autorki opowiadały o tym co je inspiruje, dlaczego mierzą się z takimi, a nie innymi tematami, które często dotykają spraw trudnych, bolesnych, o których niełatwo jest mówić. Publiczności podobały się wiersze, ale też interesowały literackie zainteresowania poetek, ich plany wydawnicze. Okazuje się, że być może już całkiem niedługo będzie można poczytać nowe utwory, z których kilka zostało zaprezentowanych podczas środowego spotkania. 

Oczywiście! To jeszcze nie koniec spotkań z poezją. W kolejnych dniach poznacie Państwo twórczość poetów z województwa łódzkiego, w tym również z Sieradza. W „Letnim Ogrodzie Poetów” pojawią się: Agnieszka Jarzębowska, Piotr Grobliński, Anna Baśnik i Maciej Bieszczad.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronach: www.pbp.sieradz.pl, www.kreatywnysieradz.pl, na profilach facebookowych Grupy Poetyckiej DESANT, Stowarzyszenia Kreatywny Sieradz, PBP w Sieradzu i CiK-u, a także w lokalnych mediach.

Projekt „Letni Ogród Poetów” został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Sieradz w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów dla Aktywnych Mieszkańców Sieradz 2021, którego operatorem jest Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

Zapraszamy wszystkich do „Letniego Ogrodu Poetów”! Pobujajmy w poetyckich obłokach w pięknych okolicznościach przyrody!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz