piątek, 30 lipca 2021

„Na wylocie” w CIK

W piątek 29 lipca w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu otwarto wystawę trojga młodych artystów, który ukończyli Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli.


To już kolejna wystawa młodych artystów, którzy ukończyli Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Tym razem swoje prace zaprezentowali Kamila Piotrowska, Oksana Szymańska i Edward Kosecki. O młodych artystach mówiła Dorota Kuśmierczak-Skotnickiej która przyczyniła się do powstania tej wystawy, kliknij, aby wysłuchać MP3.


Kamila Piotrowska - jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych imienia Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli i od października studentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku socjologia. W wolnym czasie ogląda seriale, słucha podcastów o tematyce true crime lub gra w gry komputerowe. Odkąd pamięta, lubiła rysować i ta „zajawka” pozostała z nią aż do teraz. Zaczynała od rysunku tradycyjnego, jednak teraz zdecydowanie bliższa jej sercu jest sztuka cyfrowa, w której nadal stara rozwijać i próbować coraz to nowszych rzeczy.


Oksana Szymańska - jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych imienia Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli i przyszłą studentką pierwszego roku na wydziale Nowych Mediów w Warszawie. Od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia plastyczne. Odkąd pamięta, lubiła rysować oraz tworzyć grafiki tradycyjne lub komputerowe. Interesuje ją praktycznie wszystko, co związane z szeroko pojętą sztuką wizualną, w tym kinematografia, a w szczególności animacja. W wolnym czasie często gra w gry komputerowe, tworzy biżuterię z muliny i ogląda filmy. Cały czas stara się rozwijać zarówno w technikach tradycyjnych, jak i komputerowych.


Edward Kosecki – mówi o sobie, urodził się z ołówkiem w ręku. Od dzieciństwa eksperymentuje z różnymi technikami i metodami wyrażania siebie. Od gimnazjum w miarę systematycznie prowadzi szkicowniki, które pozwalają mu dokładniej udokumentować nastroje i rozwój artystyczny, przy okazji oszczędzając kartki szkolnych zeszytów. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Bycie uczniem szkoły plastycznej zapewniło mu warunki do wypróbowania technik, z którymi wcześniej miał znikome doświadczenie i odkryć nowe zainteresowania. Rozwinął swoje zdolności w zakresie malarstwa tradycyjnego i rysunku. Dostał się na konserwację i restaurację dzieł sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie ma nadzieję rozwijać się dalej. 

O swoich pracach, jak powstają, co ich inspiruje, opowiadali artyści, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Pracę trojga artystów można oglądać do 29.08.2021 w godzinach pracy CIK.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz