środa, 21 lipca 2021

Niespieszne rozmowy o poezji i poetach

Płyt winylowych z nagranymi głosami poetów wcale nie jest mało. To dowód na to, że poezja była obecna w naszym życiu i wciąż jest potrzebna.


19 lipca w Letnim Ogrodzie Poetów słuchaliśmy Adama Ważyka, Jarosława Iwaszkiewicza, Anny Kamieńskiej, Mieczysława Jastruna, Kazimiery Iłłakowiczówny i Tadeusza Różewicza. Dziś już się nie dowiemy jak wybierali wiersze do nagrań – czy decydowała o tym popularność danego tekstu, czy może preferencje samych poetów. Możemy jednak porównać zupełnie różnych twórców i zdecydować kto z nich najlepiej czyta własne wiersze.

Zasłuchana publiczność wyłoniła zwycięzcę – najbardziej podobały się interpretacje w wykonaniu Kazimiery Iłłakowiczówny. Swobodna atmosfera spotkań w Letnim Ogrodzie Poetów sprzyjała rozmowom i przyjemnie było dzielić się wiedzą o ulubionych poetach. Był czas na przywołanie anegdot związanych z życiem Iłłakowiczówny, czy Iwaszkiewicza, a także analizę poruszających wierszy Różewicza.

Już dziś 21 lipca o godzinie 17 będziemy mogli to powtórzyć, tym razem w towarzystwie współczesnych poetek Jolanty Stelmasiak i Moniki Milczarek.

Oczywiście, to jeszcze nie koniec spotkań w Letnim Ogrodzie Poetów i tych za pośrednictwem winylowych płyt i tych na żywo. W kolejnych dniach poznacie Państwo twórczość poetów z województwa łódzkiego, w tym również z Sieradza. W „Letnim Ogrodzie Poetów” pojawią się: Agnieszka Jarzębowska, Piotr Grobliński, Anna Baśnik i Maciej Bieszczad.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronach: www.pbp.sieradz.pl, www.kreatywnysieradz.pl, na profilach facebookowych Grupy Poetyckiej DESANT, Stowarzyszenia Kreatywny Sieradz, PBP w Sieradzu i CiK-u, a także w lokalnych mediach.

Projekt „Letni Ogród Poetów” został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Sieradz w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów dla Aktywnych Mieszkańców Sieradz 2021, którego operatorem jest Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. 

 Zapraszamy wszystkich do „Letniego Ogrodu Poetów”! Pobujajmy w poetyckich obłokach w pięknych okolicznościach przyrody!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz