wtorek, 13 lipca 2021

Wojciech Kass w Letnim Ogrodzie Poetów

Grupa Poetycka DESANT, Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu po raz drugi zaprosiły do Letniego Ogrodu Poetów.


7 lipca gościem był Wojciech Kass – wybitny polski poeta współczesny, eseista i dyrektor Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. Zainaugurował środowe spotkania sfinansowane ze środków Urzędu Miasta Sieradz w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów dla Aktywnych Mieszkańców Sieradz 2021, którego operatorem jest Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

Wojciech Kass czytał wiersze z najnowszej książki „Metaf. 20 wierszy o położeniu”. Zaczarował nimi publiczność, która wśród zieleni, słońca i śpiewu ptaków słuchała utworów poświęconych między innymi istocie poezji, poszukiwaniom odpowiedzi na pytanie czym właściwie jest i co to znaczy – akt twórczy. Swobodna atmosfera spotkania w ogrodzie sprzyjała rozmowom i zadawaniu gościowi pytań, dlatego spędziliśmy w tym pięknym miejscu prawie dwie godziny.

Czy warto było przyjść? Na pewno, ponieważ wiersz czytany przez poetę osobiście ma w sobie dodatkowy ładunek emocji i jakąś tajemnicę, bez której nie ma poezji.

Kolejna odsłona Letniego Ogrodu Poetów to „spotkanie” z Władysławem Broniewskim – jego głos popłynie z winylowej płyty w poniedziałek 12 lipca o godzinie 17. Zapraszamy serdecznie. Źródło PBP w Sieradzu.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz