wtorek, 17 sierpnia 2021

Czy Sieradzki magistrat jest przyjazny osobom niepełnosprawnym ?

Wiadomo, że osoby niepełnosprawne mają problemy z poruszaniem się swobodnie, dlatego pod każdym urzędem i nie tylko powinny być udostępnione miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.


Identycznie jest pod Sieradzkiem magistratem, ale niestety tylko od frontu czy tam, gdzie każdy petent wchodzi do urzędu miasta, niestety dużo gorzej jest na parkingu z tyłu urzędy od ulicy Ogrodowej. 

Tu zarządca terenu prawie wywiązał się z obowiązku i wyznaczył jedno miejsce dla osoby niepełnosprawnej, tak zwana kopertę, niestety żadne auto nie może zaparkować na wyznaczonym miejscu, w myśl przepisów koperta dla osób niepełnosprawnych powinna mieć wymiary 5 metrów długości i szerokości 3,6 metra. 

Od bardzo dawna na miejscu dla inwalidy znajdują się kosze na śmieci i żaden inwalida nie może zaparkować na kopercie. 

Widać nikomu z urzędników ta sytuacja nie przeszkadza. Również chyba prezydentowi miasta Sieradza nie przeszkadza ta sytuacja, tu można nadmienić, że okna z pokoju prezydenta wychodzą na ten parking i dobrze widać jaka tam panuje sytuacja. 

Jesteś świadkiem takiej sytuacji, powiadom nas o tym, wysyłając informacje na adres [email protected]
6 komentarzy:

 1. A co na to strażnicy miejscy, chyba tam maja garaż i chodzą tam codziennie ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Przed wyborami prezydent Osiewała będzie zwracał na takie rzeczy uwagę, teraz wyborca to zło

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojtam stoją tak sobie cały czas, co tam jestem to zastawione pffffff problem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Absolutnie nie jest byłam zmuszona isc tam na kulach i co drzwi z tyłu do windy zamknięte trzeba zgłosić ! I jak ? Na kulach do góry żeby drzwi otworzyli wstyd ! I z powrotem tak samo szukać kogoś żeby otworzyli aby na dół zjechać i po co ta winda ?!

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda tylko że na swoich kopertach oznakowanych przed urzędem jak i za urzędem nie trzymają koszy na śmieci, wówczas straż miejska by zaraz interweniowała bo urzędasy nie maja gdzie stanąć, a jedna koperta to nie problem

  OdpowiedzUsuń
 6. Niezły syf mają za tym urzędem, teren miasta i nie stać na postawienie wiaty na kosze aby tego bałaganu nie było widać. No świadczy to o włodarzu miasta czyli prezydencie. On chyba tylko jedno dobrze potrafi robić, uciekać z miejsca wypadku

  OdpowiedzUsuń