niedziela, 22 sierpnia 2021

Tragedia nad Jeziorskiem -aktualizacja

W niedzielę 22 sierpnia około godzinny 18:10 sieradzka straż pożarna została powiadomiona o tym, iż nad zalewem Jeziorsko z pontonu wypadło dwoje dzieci. Natychmiast wszczęto akcje ratowniczą.


Na miejsce zgłoszenia zostały zadysponowane zastępy straży z powiatu Sieradzkiego, Turku i Poddębic, z każdego z powiatów zadysponowano po kilka zastępów z łódkami i nurkami, również ratownicy WOPR pracują na miejscu, aby odnaleźć dziecko i ojca którzy wypadli do wody.

Z informacji, jakie posiadamy, ojciec z dziewczynką pływał na niewielkim pontonie. Nie wiadomo co się stało, że cała dwójka wpadła do wody. To świadkowie zdarzenia zaalarmowali służby ratunkowe.

Jak udało nam się ustalić, udało się wyciągnąć dziecko, które Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do szpitala. Obecnie 5-letnia dziewczynką przebywa w szpitalu, o jej życie walczą lekarze z Ostrowa Wielkopolskiego.

Do akcji ratowniczej przyłączyli się również wędkarze ze specjalistycznymi sonarami, które ułatwiają pracę służbom ratowniczym. W trakcie akcji ratowniczej służby ustaliły że na pontonie znajdowała się 5-letnia dziewczynka z ojcem.

Za zdjęcia dziękujemy Grupie Alarmowo

AKTUALIZACJA: Jak udało nam się ustalić, ratownicy z wody wyciągnęli 49-letniego mężczyznę, trwa akcja reanimacyjna, niestety przybyły lekarz stwierdził zgon mężczyzny.  

 2 komentarze: