wtorek, 3 sierpnia 2021

Norwid zabrzmiał w Letnim Ogrodzie Poetów

Nawet burza nie straszna miłośnikom poezji. W poniedziałek 2 sierpnia spotkaliśmy się w Letnim Ogrodzie Poetów, by z winylowych płyt posłuchać wierszy Patrona Roku 2021 Cypriana Kamila Norwida.


Wybrzmiały w interpretacji wybitnych polskich aktorów: Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza. Publiczność jednogłośnie okrzyknęła Mistrzem Gustawa Holoubka. W jego wykonaniu „Italiam, Italiam”, „Mój ostatni sonet”, czy „Czułość” były nie tylko piękne, ale poruszające najgłębsze struny wrażliwości. Poezja Norwida mimo upływu lat jest niezwykle ważna – zgłębia i bardzo trafnie opisuje człowieka z jego wielkością i słabościami.

Obiecywaliśmy bonus i bonus był – wiersze Norwida z muzyką Andrzeja Kurylewicza zaśpiewał Andrzej Nardelli. A później jeszcze jeden bonus - „Moja Ojczyzna” z muzyką i w wykonaniu Czesława Niemena.

To już przedostatnie spotkanie w Letnim Ogrodzie Poetów. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronach: www.pbp.sieradz.pl, www.kreatywnysieradz.pl, na profilach facebookowych Grupy Poetyckiej DESANT, Stowarzyszenia Kreatywny Sieradz, PBP w Sieradzu i CiK-u, a także w lokalnych mediach.

Projekt „Letni Ogród Poetów” został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Sieradz w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów dla Aktywnych Mieszkańców Sieradz 2021, którego operatorem jest Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. 

Zapraszamy wszystkich do „Letniego Ogrodu Poetów”! Pobujajmy w poetyckich obłokach w pięknych okolicznościach przyrody!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.