wtorek, 10 sierpnia 2021

Protest przeciw "lex TVN"

We wtorek 8 sierpnia w całej Polsce organizowane były protesty przeciw likwidacji TVN i w obronie wolności mediów. Wszystko to na dzień przed debatą w sejmie o "lex TVN". W Sieradzu protest organizowali radni miejscy z Sieradza, którzy są członkami sieradzkiej Platformy Obywatelskiej Arkadiusz i Juliusz Górajowie. Zaproszenie na protest było opublikowane na Facebook-u.

Koło godziny 18.00 na sieradzkim rynku przy pomniku Antoniego Cierplikowskiego zebrała się grupa 24 osób by wyrazić sprzeciw wobec chęci likwidacji TVN oraz stanąć w obronie wolności mediów. Protest odbył się w formie przemówienia, które wygłosił radny sieradzki Pan Arkadiusz Góraj, po czym nawiązała się  ogólna dyskusja  o obecnej sytuacji w Polsce i  w Sieradzu. Protestujących mogło być więcej na sieradzkim rynku ale od godziny 17 przez nasz region przechodziła wielka burza i mogła ona wystraszyć chętnych, którzy chcieli poprzeć ten protest.

W sprawie likwidacji TVN oraz wolności mediów przypominamy iż na podstawie "Konstytucji  Rzeczypospolitej Polskiej" art. 54. "Zasada wolności poglądów":

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Pod protestem w całym kraju podpisało się  już wiele organizacji oraz setki dziennikarzy.


4 komentarze:

  1. Pani z czołowego zdjęcia to nie tylko stawała w obronie wolności ale nawet jej zabraniała :D :D :D

    OdpowiedzUsuń
  2. O i komunistyczna pani nauczyciel historii się znalazła...wstyd że taka osoba uczyła mnie historii...n i oczywiście młodzież z platformy na czele z panem górajem,tłok i mnóstwo młodych.Komuchy

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja to widzę protest w sprawie mediów konstytucji lgbt jak zapłacą za koncesję to TVN będzie.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.