piątek, 20 sierpnia 2021

Przestępcy trafili tam gdzie ich miejsce, czyli do zakładu karnego

Wpadli dwaj poszukiwani, którzy ukrywali się przed organami ścigania. 63-letni łodzianin został ujęty w markecie na kradzieży alkoholu. Natomiast drugi z poszukiwanych, 42-letni mieszkaniec Sieradza został zatrzymany przez brak odblasku. Obaj trafili do zakładu karnego, gdzie odbywać będą zasądzoną karę pozbawienia wolności.


19 sierpnia 2021 roku po godzinie 1.00 w nocy policjanci sieradzkiej drogówki na ulicy Jana Pawła II w Sieradzu, zauważyli mężczyznę, który nie posiadał wymaganego poza terenem zabudowanym elementu odblaskowego.  Po sprawdzeniu pieszego w policyjnych bazach okazało się, że 63-letni łodzianin nie tylko zostanie ukarany mandatem karnym, ale trafi za kratki.  Był on bowiem poszukiwany do odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Kolejna interwencja  o  nieoczekiwanym finałem dla złodzieja sklepowego miała miejsce w jednym z sieradzkich marketów. Około godzinie 17.30 dyżurny został powiadomiony o kradzieży sklepowej. Skierowani na miejsce  mundurowi przejęli ujętego przez ochronę mężczyznę, który ukradł alkohol i próbował przekroczyć linię kas nie płacąc za towar. Nie zastosował się również do obowiązku zasłaniania nosa i ust. Kiedy policjanci sprawdzili jego dane okazało się, że 42-letni mieszkaniec Sieradza ma odbycia karę pozbawienia wolności. Za kradzież i brak maseczki został on ukarany mandatami karnymi.

Obaj mężczyźni, którzy ukrywali się przed organami ścigani, zostali zatrzymani  i przewiezieni  do policyjnego aresztu, skąd trafią do zakładu karnego. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz