środa, 15 września 2021

Kierowca na "podwójnym gazie" z zakazem prowadzenia pojazdów wjechał do rowu

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu kierowcy audi, który mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, jechał będąc pod działaniem alkoholu. W miejscowości Słomków stracił panowanie nad kierownicą, wjechał do przydrożnego rowu i oddalił się z miejsca zdarzenia. Kierowco, bądź odpowiedzialny!


14 września 2021 roku około 18.30 dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony o pijanym kierowcy, który wjechał do rowu w Słomkowie Suchym w gminie Wróblew. Jak relacjonował policjantom świadek zdarzenia, usłyszał pisk opon, a po chwili zobaczył leżące w rowie audi. Siedzący za kierownicą mężczyzna dodając gazu próbował wyjechać. Przyglądał się temu pasażer, który wcześniej wysiadł z samochodu. Po chwili kierowca audi z trudem wyszedł z niego i  chwiejnym krokiem, mając problem z utrzymaniem równowagi poprosił świadka, aby pomógł mu wyciągnąć pojazd. Kiedy ten odmówił, zarówno kierowca jak i jego znajomy oddalili się z miejsca. Policjanci, którzy patrolowali okoliczną miejscowość, zobaczyli idącego poboczem mężczyznę pod znacznym działaniem alkoholu. Po sprawdzeniu jego danych okazał się nim 44-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Mężczyzna zaprzeczał, że kierował audi, jednak dalsze czynności potwierdziły, że to on siedział za kierownicą samochodu. 44-latek odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu, dlatego zabezpieczono on niego krew do badań.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą błaszkowscy policjanci. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu pod działaniem alkoholu. Prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, za które grozi grzywna lub kara aresztu, natomiast  jazda w stanie nietrzeźwości  zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne  na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą! Alkohol to jedna z najczęstszych przyczyn tragedii na drodze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz