poniedziałek, 13 września 2021

Nie uwierzysz! Ekologiczny konkurs dla mieszkańców Sieradza.

Nie milkną jeszcze echa decyzji podniesienia cen za wywóz śmieci dla naszych mieszkańców a temat śmieci znów powraca do nas niczym bumerang. Tym razem jako plastyczny konkurs dla Sieradzan w ramach edukacji ekologicznej pod hasłem „Gwarantuję – Segreguję!”


Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców miasta Sieradza i ma za zadanie: "promowanie podstawowych wartości ekologicznych, zwiększenie ekologicznej świadomości mieszkańców, w tym dzieci i młodzieży, na temat segregacji odpadów poprzez zaangażowanie mieszkańców do działań proekologicznych oraz zachęcenie do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego". 

Czy nie wygląda to tak jakby próbowano nas przekonać że źle segregujemy śmieci i dlatego w ramach konkursu mamy zostać doedukowani w tym temacie? 

Czyżby cena za wywóz śmieci była podniesiona za karę? 

Wcześniej Miasto Sieradz na swojej stronie internetowej w bardzo lakoniczny sposób uzasadniało podwyżkę opłat: „Zmiana opłat podyktowana jest wzrostem kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, który jest finansowany z opłat wnoszonych przez właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie Sieradza. Wzrost ten spowodował konieczność podniesienia opłat do poziomu zapewniającego samofinansowanie wymienionego systemu”.

Ale wracając do konkursu. Wykonane przez was prace należny wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym oddać do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miasta Sieradza do 30 września do godziny 15:30. Nagradzanie zwycięzców konkursu odbędzie się podczas pikniku "Sieradz bierze oddech" i "Festiwalu Recyklingu" w dniu 09.10.2021 r. na placu teatralnym w Sieradzu.

Link do formularza i zarządzenia Prezydenta Miasta Sieradza w sprawie ogłoszenia konkursu plastycznego znajduje się tutaj: https://sieradz.eu/ekologiczny-konkurs-dla-sieradzan .

Prosimy się nie zrazić masą danych osobowych, które musicie państwo podać w formularzu zgłoszeniowym jest to normalne i życzymy fantastycznych pomysłów na wykonanie konkursowych prac plastycznych, być może właśnie wasze prace będą inspiracją do kolejnych wymogów narzuconych przez instytucje odpowiedzialne za zarządzanie odpadami i może nawet do kolejnych podwyżek cen za wywóz śmieci - kto to wie ?


1 komentarz:

  1. No super miasto ogłasza konkurs z jakimiś nędznymi nagrodami za nasze pieniądze, pewnie potem będą na tych pracach nieźle zarabiać

    OdpowiedzUsuń