wtorek, 7 września 2021

Nietrzeźwy kierowca uciekający skradzionym samochodem zatrzymany w policyjnym pościgu

Policjant zatrzymał 29-letniego kierowcę volkswagena, który mając w organizmie 3,4 promila alkoholu zignorował sygnały do zatrzymania i uciekał ulicami Sieradza. Auto zostało skradzione wcześniej na terenie Pruszkowa. 29-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Odpowie on również za kradzież samochodu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


5 września 2021 roku policjanci sieradzkiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem uczestników „Biegu ulicami Sieradza”. 

Około godziny 14.00 funkcjonariusz zabezpieczający skrzyżowanie ulicy Targowej i Krakowskie Przedmieście zobaczył nadjeżdżający od ulicy Targowej samochód, któremu dał wyraźne sygnały do zatrzymania. 

Kierowca volkswagena zignorował jednak polecenia policjanta, po czym gwałtownie przyspieszając ominął go i odjechał. Funkcjonariusz natychmiast wsiadł do radiowozu i z włączonymi sygnałami świetlnymi  i dźwiękowymi ruszył za nim w pościg. 

Kierowca uciekał ulicą Krakowskie Przedmieście i Polną, gdzie na jednym z parkingów porzucił pojazd i uciekał pieszo w kierunku ulicy Piłsudskiego. Funkcjonariusz pobiegł za nim i kilka minut później obezwładnił uciekiniera. Na miejscu szybko pojawiły się kolejne  patrole mundurowych, które udzieliły mu wsparcia. 

Kierującym volkswagenem to 29-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania, przebywający na terenie Pruszkowa. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że ma on zatrzymane prawo jazdy. Ponadto samochód, którym się poruszał był skradziony na terenie Pruszkowa i nie posiada ważnego badania technicznego. 

Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu, a przeprowadzone badanie wskazało, że ma on w organizmie ponad 3,4 promila alkoholu. 

29-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli  odzyskanego volkswagena. Na szczęście żaden z uczestników biegu nie został poszkodowany w wyniku nieodpowiedzialnego działania pijanego kierowcy. 

Po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 

Decyzją prokuratora został on objęty policyjnym dozorem. Niewykluczone, że odpowie on również za kradzież samochodu w ramach postępowania prowadzonego przez pruszkowską jednostkę policji. 

Mężczyzna w przeszłości wchodził w konflikt z prawem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz