czwartek, 9 września 2021

Posiadał narkotyki, część ukrył w piecu kaflowym

Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Sieradza, który posiadał łącznie ponad 52 gramy nielegalnych środków. Dealerki z amfetaminą i marihuaną ukrył w odzieży i w piecu kaflowym. Wpadł w czasie policyjnej interwencji, kiedy mając 1,7 promila alkoholu w organizmie demolował mieszkanie.


7 września 2021 roku po godzinie 15.00 dyżurnego  sieradzkiej policji zaalarmowała przestraszona kobieta, informując, że jej sąsiadka potrzebuje pomocy, gdyż pijany parter demoluje mieszkanie. 

Do jednej z kamienic w centrum Sieradza zadysponowany został patrol dzielnicowych. Mundurowi zastali tam 77-letnią zgłaszającą, która wskazała mieszkanie, gdzie przebywa agresor. 

Za chwilę na korytarz wyszedł młody mężczyzna, jak się okazało sprawca awantury. Policjanci sprawdzili jego dane. Był to 38-letni mieszkaniec Sieradza. Nadal zachowywał się on agresywnie, był pobudzony i pod znacznym  działaniem alkoholu.

Kiedy policjanci weszli do mieszkania, zastali tam jego 34-letnią partnerkę. Na podłodze leżały rozbite i zniszczone  przedmioty wyposażenia. Na łóżku policjanci zauważyli klika dealerek z białym proszkiem. Ponadto w odzieży 38-latka funkcjonariusze znaleźli kolejne torebki foliowe z marihuaną i amfetaminą. 

Na miejsce skierowani zostali śledczy z sieradzkiej komendy. W czasie przeszukania w piecu kaflowym w łazience policjanci znaleźli torebkę z suszem roślinnym. 38-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. 

Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,7 promila alkoholu. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 40 gramów amfetaminy i 12 gramów marihuany. 

38-letni podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i przyznał się do zarzucanego czynu.  

Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz