niedziela, 26 września 2021

Rzeźba poświęcona Norwidowi stanęła w Sieradzu

W sobotę 25 września przed budynkiem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu odbyła się uroczystość odsłonięcia rzeźby poświęconej Cyprianowi Kamilowi Norwidowi „Fortepian Szopena”.


Organizatorami całego wydarzenia byli pracownicy biblioteki, którzy chcieli w ten sposób upamiętnić 200 rocznicę urodzin Norwida. Rzeźbę zaprojektował i wykonał Dawid Klon studenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. 

Dla uczniów szkół zorganizowano konkurs recytatorski, oczywiście tematem przewodnim był Norwid. Wśród nadesłanych prac jurorzy wybrali trzy prace, które są za pomocą kodów QR zamieszczone na rzeźbie i po zeskanowaniu kodu można obejrzeć i wysłucha najlepsze tegoroczne prace. 

Pierwsze miejsce w konkursie recytatorskim zajął Hubert Kałużą z I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu, II miejsce Wiktoria Pinakiewicz również z Jagiellończyka i trzecie miejsce również trafiło do uczennicy I LO Darii Perdek

Wszyscy, którzy przybyli na sobotnią uroczystość do PBP w Sieradzu, na zakończenie wydarzenia mogli wysłuchać przepięknego koncertu młodego i uzdolnionego Kuby Blokesza, który przygotował premierowy program na to wydarzenie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz