piątek, 24 września 2021

Sieradzcy policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

We wrześniu wzorem lat ubiegłych prowadzona jest akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Sieradzcy policjanci systematyczne odwiedzają przedszkola i szkoły, rozmawiając z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań, zwłaszcza w ruchu drogowym. Wiele uwagi poświęcają również na właściwe postawy w kontaktach z nieznajomym czy też zagrożenia podczas korzystania z internetu.


Od początku września  policjanci spotykają się z najmłodszymi,  aby rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Ostatnio mundurowi odwiedzili Przedszkole i Szkołę Podstawową w Dąbrowie Wielkiej. 

Pogadanka poświęcona była edukacji w zakresie bezpiecznych zachowań, przede wszystkim w ruchu drogowym. 

Policyjny profilaktyk i dzielnicowy przypomnieli dzieciom zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, uświadamiali jak ważne jest noszenie odblasków. Podkreślali, aby umieszczać je w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu, szczególnie kierowców. 

Funkcjonariusze uwrażliwili również dzieci na zasady obowiązujące podczas kontaktu z osobami obcymi, min. w trakcie korzystania z telefonu, internetu czy też w kontaktach bezpośrednich, które mogą stanowić dla nich zagrożenie.  Policjanci wskazali na właściwe postawy oraz zachowania podczas takich kontaktów. 

Policjanci przypomnieli również zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole jak i w czasie zabawy. Dzieci aktywnie odpowiadały na pytania policjantów, same też prezentowały ogromną wiedzą o bezpiecznych zachowaniach. 

Policjanci chętnie dzielili się również z dziećmi „ciekawostkami” ze  swojej pracy co wzbudziło szczególne zainteresowanie najmłodszych. Źródło KPP Sieradz.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz