poniedziałek, 27 września 2021

Spotkanie autorskie z Wiesławą Jordan w PBP

Już 29 września, w ramach Sieradzkiego Festiwalu Literackiego CzyTAKI 2021 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z autorką książki „W kręgu łódzkiej secesji” p. Wisławą Jordan. Dla tych, którzy Łódź znają i chcą ją odkryć na nowo, dla tych, którzy zagłębią się w jej nieoczywiste piękno pierwszy raz i dla tych, którzy uwielbiają sztukę. Pani Wisława Jordan w sposób szczególny, z dbałością o szczegóły pokazała miasto, które ma wiele twarz. Ta z kręgu łódzkiej secesji wydaje się być najpiękniejsza.


„Rzadko się zdarza, by książka opisująca sztukę mogła wzbudzić tak wielkie zainteresowanie recenzenta. Powód wydaje się dosyć prosty: jej autorka potrafiła połączyć wielkie kompetencje historyka sztuki z umiejętnością opowiadania o niezmiernie ciekawym kierunku w sztuce i architekturze.

Warto od razu na wstępie powiedzieć o podstawowym walorze książki. Autorka napisała społeczną historię secesji. Przedstawiając fascynujące rozważania o podstawowym temacie swojego dzieła, umieszcza go w pieczołowicie zrekonstruowanym kontekście historycznym i społecznym. Plastyczność opisu i duże literackie zdolności sprawiają, że czytelnik, obdarzony nawet nikłą wyobraźnią historyczną, z łatwością i przyjemnością daje się przenieść w przełom wieku XIX i XX, by prowadzony piórem autorki odtwarzać, wraz z nią, atmosferę tamtych zapomnianych lat. (...)”

Dr Andrzej Rostocki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz