sobota, 4 września 2021

Żywa lekcja historii w 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej

4 września we wsi Beleń – Zagórzyce odbyła się inscenizacja walk, jakie wydarzyły się 4 i 5 września 1939 roku między Polskimi a Niemiecki żołnierzami na linii Strońsko – Beleń. Dziś oglądały to ze spokojem tłumy ludzi.


Już po raz kolejny we wsi Beleń odbyła się inscenizacja walk, jakie miały miejsce na tych terenach 4 i 5 września 1939 roku, między Polskimi a Niemieckimi żołnierzami. Z roku na rok coraz więcej osób przybywa na tą żywą lekcję historii, w której można poczuć i zobaczyć jak to wszystko wyglądało we wrześniu 1939 roku. 

Wszyscy, którzy przybyli w sobotę do Belenia mogli obejrzeć kilka epizodów przygotowanych przez organizatorów, między innymi: obrona bunkra i okopów, atak z powietrza, ostrzał artyleryjski, ucieczkę cywilów czy wyłapywanie dezerterów. 

Po inscenizacji wszyscy chętni mogli zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy, który wykorzystywali rekonstruktorzy podczas tej inscenizacji. Na zakończenie pokazów odbył się apel poległych.


 

4 komentarze:

  1. Słabo wyszło. Parę lat temu było dużo lepiej. Chyba ktoś się pospieszył z wybuchem zestrzelonego samolotu. Najpierw był wybuch pośród drzew,a potem samolot zniknął za drzewami.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.