piątek, 8 października 2021

11-letni Jakub uratował życie 4-latka !!!

Gdyby nie czujność i właściwa reakcja 11-letniego Jakuba oraz szybkie działanie policjantów, mogło dojść do tragedii. Policjanci zdążyli na czas i uratowali 4-latka, który stał na parapecie otwartego okna na czwartym piętrze bloku. Nastolatek widząc tę sytuację zaalarmował policjantów. 11-letniemu bohaterowi gratulujemy niezwykłego rozsądku i dojrzałości!


W czwartkowe popołudnie 7 października 2021 roku policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na ulicy Polnej w Sieradzu. 

Około godziny 14.30 podszedł do nich nastoletni chłopiec informując, że na parapecie okna na czwartym piętrze pobliskiego bloku stoi małe dziecko i wyrzuca różne przedmioty. 

Policjant sieradzkiej drogówki oraz technik kryminalistyki natychmiast pobiegli w kierunku wskazanego budynku. Zobaczyli, że na najwyższej kondygnacji bloku, na wewnętrznym parapecie otwartego okna stoi mały chłopczyk. 

Na chodniku pod blokiem leżało kilka wyrzuconych przez niego przedmiotów.

Funkcjonariusze rozmawiali z dzieckiem, tłumacząc mu, aby zeszło z parapetu. Po chwili maluch przykucnął, złapał  parapet i zwisał na nim od strony wnętrza mieszkania. Jeden z policjantów pozostał pod blokiem i asekurował ewentualny upadek dziecka. Natomiast drugi pobiegł na górę, aby dostać się do mieszkania. Po kilkukrotnym pukaniu, drzwi otworzyła roztrzęsiona kobieta. Obok niej stała dwójka jej małych dzieci.

30-latka oświadczyła, że na kilka minut ze starszym dzieckiem poszła do kuchni, a 4-latek pozostał w pokoju. Chłopiec prawdopodobnie wszedł na stojącą pod oknem szafkę, otworzył okno i wszedł na parapet. 

Dzięki czujności 11-latka wszystko skończyło się dobrze. Gratulujemy nastoletniemu bohaterowi niezwykłego rozsądku i dojrzałości! Źródło KPP Sieradz

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz