piątek, 1 października 2021

Pijany ojciec z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów wiózł dwoje dzieci

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 46-letni kierowca, wyeliminowany z ruchu dzięki interwencji policjantów sieradzkiej drogówki. Mężczyzna łamiąc dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, kierował daewoo mając ponad 1,3 promila alkoholu. W samochodzie przewoził dwoje dzieci w wieku 4 i 8 lat oraz żonę . Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


30 września 2021 roku około godziny 13.30 w miejscowości Rydzew w gminie Burzenin policjanci ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej deawood matiz. Już po chwili rozmowy z kierowcą podejrzewali, że może być on pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych, bowiem 46-letni kierowca miał ponad 1,3 promila alkoholu  w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to nie jedyne przewinienie nieodpowiedzialnego kierowcy. Posiadał on orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto w samochodzie przewoził dwójkę dzieci  wieku 4 i 8 lat oraz żonę. 46-latek odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy!  Nie pozwalajmy wsiadać za kierownicę osobom pod wpływem alkoholu, bo to tylko krok od tragedii. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz