wtorek, 12 października 2021

Podziękowania dla 11-letniego Kuby, który wspólnie z policjantami uratował życie 4-letniego dziecka

11-letni Kuba z Sieradza od kilku dni jest bohaterem! Jego reakcja i działanie policjantów uratował życie 4-letniego dziecka. Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu insp. Cezary Adamczyk oraz Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała pogratulowali Jakubowi niezwykłego rozsądku i dojrzałości. Młody bohater otrzymał również podziękowania od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina.


Wielkim zaskoczeniem dla 11-letniego Kuby oraz jego koleżanek i kolegów klasy była wizyta na lekcji niecodziennych gości. Szkołę Podstawową Nr 1 w Sieradzu, którego uczniem jest młody bohater, odwiedził Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu insp. Cezary Adamczyk oraz Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała, aby osobiście pogratulować i podziękować chłopcu za pomoc w uratowaniu życia 4-letniego dziecka.

Gdyby nie czujność i właściwa reakcja Jakuba oraz szybkie działanie policjantów, mogło dojść do tragedii. Podkreślano jego niezwykłą dojrzałość i rozsądek mimo tak młodego wieku, a jego postawę stawiano jako wzór do naśladowania. "Jesteśmy dumni z Twojej postawy i z tego, że mamy takiego bohatera, jeszcze małego wzrostem, ale wielkiego charakterem - podkreślał insp. Cezary Adamczyk. Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu oraz Prezydenta Miasta Sieradza Jakub otrzymał listy gratulacyjne i upominki. 

11-latek otrzymał również podziękowania od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina. 

Niespodzianką dla Jakuba oraz całej klasy było zaproszenie na wycieczkę do sieradzkiej komendy, aby z bliska mogli poznać pracę policjanta. 

Jesteśmy dumni, że mamy tak rozsądnych i odpowiedzialnych nastolatków. Jakubowi życzymy dalszych sukcesów i realizacji swoich sportowych pasji. Źródło KPP Sieradz.7 komentarzy:

 1. Może by tak pan Osiewała zaczął brać przykład od takich osób jak ten 11-latek, że należy pomagać słabszym a nie powodować wypadek i uciekać jak tchórz z miejsca wypadku. Wstyd że ktoś taki jest włodarzem naszego pięknego miasta. Gratulacje dla mlodzienca

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozumiem że teraz wszystkie dzieci będą nagradzane z pompą za to że zaalarmowały służby ratunkowe. Parę lat do tyłu w budynku MOPS-u na Polnej ulatniający się gaz, zaalarmował straż pożarną młody chłopak dostał coś za to??? W tamtą zimę pożar w bloku na ulicy Jana Pawła młody chłopak zaalarmował straż pożarną dostał coś za to???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety wówczas Sieradzem nie rządził przestępca z prawomocnym wyrokiem, wówczas lans nie był potrzebny

   Usuń
 3. Ech prezydent na co ci ten Lans , i tak ludzie w Sieradzu wiedzą że nie jesteś fajny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zamiast zajmować się pierdołami pan Osiewała powinien pomyśleć o jakim dużym parkingu gdzieś koło urzędu bo nie idzie tam nigdzie zaparkować, chcąc coś załatwić trzeba zaparkować 3km dalej... Porażka!

  OdpowiedzUsuń
 5. A co wy wszyscy tak na Pana Osiewale(prezydenta)zal wam dupe sciska ? Do roboty plotkarze .Pan Paweł to dobry i szlachetny czlowiek.potrącił kobietę odpokutowal za to .cpunuw i dilerów w Sieradzu nie widzicie ? Notesy chodzic i spisywac a nie tu dupami memrac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co odpokutował, nawet normalnym przestępca nie potrafi być, normalny człowiek gdy ma zakaz na 3 lata to trzy ale jak jest się na świeczniku to wolno więcej, dla większości mieszkańców jest normalnym tchórzem. No nie bohaterem był potrącając kobietę i uciekał z miejsca wypadku. Jak dla mnie pospolity BANDYTA tak robi a nie głową miasta.

   Usuń